Utakmica Pazinka-Rudar

Objavljeno: 30. kolovoza 2017. u kategoriji

Pazin je danas, 30.08.2017. godine poprište trenutno najzanimljivijeg istarskog ligaškog derbija. Pazinka i Rudar žele “zavidati rane” zbog uvodnih poraza, a teško je reći kome je “šamar” teže pao, Labinjanima koji su poraženi s 0:3 na domaćem terenu, ili Pazinjani koje je porazila momčad sa devet igrača.

Ipak, sutra je novih 90 minuta i vrlo vjerojatno su jedni i drugi već “potisnuli” sjećanja na subotu što dublje. No, ranija sjećanja ovu utakmicu čine važnijom nego što ustvari jest. Predsjednik Rudara u posljednjih je godinu dana znao dobrano “opeći” Pazinjane, a dojam je da su potonji više toga radili njemu u inat, nego sebi za korist.

No, poslušajmo trenera Rudara i okrenimo se najljepšoj sporednoj stvari na svijetu: „Krajnje je vrijeme da se okrenemo nogometu. Ne želim pričati o ničemu osim o fer i korektnoj nogometnoj utakmici. Neka pobijedi bolji, a da ne vjerujem da možemo osvojiti sva tri boda, ne bih ni putovao u Pazin. Obje su se momčadi promijenile u odnosu na lani te bih rekao da u susret ulazimo sa 50%-50% šansama, a eventualnu prednost oni imaju u domaćem terenu. Bez obzira na to, Rudar u Pazin ide po trobod”, u jednom dahu izgovorio je Franko Čupić

Protiv Zagorca je očekivao pobjedu, to nije sporno: „Vjerujem da je otriježnjenje u subotu, 26.08. dobro došlo. U četvrtoj ligi odigrali smo nekoliko utakmica poput one subotnje, ali smo rijetko izgubili. Zagorec, a i većina trećeligaša, neće oprostiti pet promašenih prilika. Nema razloga za uzbunu, ali sigurno je da smo očekivali pobjedu.“

Subota je dan za zaborav bio i Pazinjanima trenera Mirka Matike: „Ja sam zadovoljan sa svime osim realizacije. Momčad Opatije slovi kao kandidat za sam vrh, a pucali su nam jedanput na gol u 90 minuta. Normalno, rezultatom ne mogu biti zadovoljan.“

U momčad se vraća Dalibor Vale, a susret je neizvjestan, barem prema riječima trenera Matike: „Pazinka i Rudar su dvije podjednake momčadi i svaki je rezultat moguć. Odlučiti će trenutna inspiracija momčadi, jedni i drugi tražiti će melem na ranu od subote.“

Ova utakmica iza sebe nosi određene konotacije, a Matika uz nekoliko bodlji, šalje pomirljive tonove: „Bez obzira na nečije probleme i frustracije, nas oni ne zanimaju. Mi s Rudarom nemamo nikakvih problema. Ja gledam svoju momčad prije svega. Ovo je za nas utakmica kao i svaka druga.“

PAZINKA | 4-2-3-1 | Funčić – Rabar, Pinčan, Batel, Ćosić – Zgrablić, Matika – Gjurchinoski B., Ivetac, Krajcar – Vale

 

RUDAR | 4-3-3 | Pavlić – Škopac, Načinović, Kurtić, Makić – Šurković, Marić, Ivanović – Juričić, Macan, Jokić

 

Suci utakmice: Igor RAJKO, Diego BILJUH, Ivan JAKIČIĆ, Mateo ČALIĆ

 

 

Svi koji ne mogu prisustvovati utakmici po prvi puta će imati priliku putem LIVE STREAMINGA uživo pratiti utakmicu na facebook stranici NK Pazinka Pazin.

Arhiva novosti

Pravila privatnosti © 2019. Izrada web stranica: Play Digital
Pregled privatnosti

Koristimo kolačiće kako bi vam pružili najbolje moguće iskustvo korištenja web stranica. Kolačići su male tekstualne datoteke koje se pohranjuju u korisnikovu pregledniku. Većina kolačića sadrži jedinstveni identifikator koji se naziva ID kolačića: niz znakova koje web-lokacije i poslužitelji povezuju s preglednikom u kojem je pohranjen kolačić. To web-lokacijama i poslužiteljima omogućuje da razlikuju preglednik od drugih preglednika koji pohranjuju različite kolačiće te da pomoću jedinstvenog ID-a kolačića prepoznaju pojedinačne preglednike.

Ako imate korisnički račun na www.pazin-sport.hr, prilikom prijave postavit ćemo privremeni kolačić kako bi znali da li vaš internet preglednik prihvaća kolačiće. Taj kolačić ne sadrži osobne podatke i nestaje čim zatvorite preglednik.

Kada se prijavite s korisničkim računom postavit ćemo nekoliko kolačića kako bi u njima sačuvali informaciju o vašoj prijavi i vaše postavke prikaza. Ovi kolačići traju dva dana, a postavke prikaza traju jednu godinu. Ako izaberete „Zapamti me“, kolačić s informacijom o vašoj prijavi trajat će dva tjedna. Prilikom odjave kolačić s informacijom o vašoj prijavi se briše.

Više o pravilima privatnosti